Ľudia narodení v znamení Býka bývajú podľa horoskopov vraj často veľmi kľudní a trpezliví, so zmyslom pre umenie, vo svojom živote jednajú pokojne a s rozvahou... presný opak toho, ako sa správajú skutočné rohaté býky. Zatiaľ čo toto tvrdenie je relatívne nové a len ťažko dokázateľné, ľudia už v dobe kamennej uvideli vo hviezdach na oblohe obraz býka, ktorý sa neskôr dostal aj do zverokruhu.
Slnko sa počas roka zdanlivo pohybuje medzi hviezdami na oblohe, napríklad teraz, začiatkom decembra, je v súhvezdí Škorpióna a pomaly sa blíži k Strelcovi. Kedysi dávno ho však ľudia mohli vidieť zapadať v súhvezdí Býka práve vtedy, keď nastávala jarná rovnodennosť - stretnutie Slnka a "Nebeského býka" Egypťanom či Babylončanom každý rok oznamoval príchod novej jari. V gréckej mytológii bolo toto súhvezdie stotožňované s Diom - Gréci videli, ako Zeus v podobe býka unáša fénickú princeznú Európu.
Najjasnejšou hviezdou Býka je oranžovo-červený Aldebaran (α Tauri). Podľa arabských legiend (a napríklad aj severoamerického kmeňa Dakotov) býk prenasledoval Plejády (pre Arabov to bolo sedem sestier, zatiaľ čo podľa Dakotov biely bizón). Tak sa dostal aj k svojmu menu - "ad-dabaran" znamená "nasledovník", resp. "ten, kto (pre)nasleduje". Nájdete ho ľahko - stačí na oblohe sledovať smer Orionovho pásu.
Druhou najjasnejšou hviezdou je Alnath (z arab. "an-nath"), hviezda spoločná pre súhvezdia Býk a Povozník. Najzaujímavejšie v Býku sú však dve otvorené hviezdokopy - Hyády, voľná hviezdokopa pri Aldebarane a Plejády, množstvo mladých modrých hviezd, viditeľných voľným okom dokonca aj z mesta. Pokračovanie...