Najjasnejšia hviezda v tomto súhvezdí, α Andromedae s jasnosťou 2. magnitúdy - nazývaná tiež Sirrah alebo Alpheratz - je súčasťou obrazca Pegasov štvorec. Ide o ľahko rozpoznateľný obrazec, dobre viditeľný od jesene do začiatku jari, ktorého štyri jasné hviezdy je počas januárových večerov možné vidieť vysoko na juhozápadnej oblohe.
V súhvezdí je možné nájsť jeden z najznámejších deep-sky objektov na oblohe vôbec, Galaxiu v Androméde (M31 resp. Messier 31, NGC 224). Na jasnej tmavej oblohe je ju možné zbadať už voľným okom ako malý svetlý chumáč.
Malý svetlý chumáč je v skutočnosti najbližšia špirálovitá galaxia. Je väčšia než naša Mliečna cesta a vzdialená približne 2,5 milióna svetelných rokov. Má viacero satelitných galaxií, najjasnejšie z nich - M32 a M110 - sú viditeľné aj v amatérskych teleskopoch. Spolu s Mliečnou cestou, Galaxiou v Trojuholníku (M33) a ďalšími asi 30 galaxiami tvoria Miestnu skupinu galaxií. Galaxia v Androméde sa približuje k našej Mliečnej ceste a podľa predpokladov tak o niekoľko miliárd rokov dôjde k ich zrážke.
Zdroj: John Lanoue
Ak ju chcete pozorovať cez teleskop, pripravte sa na to, že okom zďaleka neuvidíte nič, čo by sa aspoň vzdialene podobalo na jej fotografie - je to síce špirálovitá galaxia, ale natočená bokom k nám, takže jej ramená nie je možné rozoznať, neuvidíte toľko detailov ani žiadne farby. Zvyčajne je vidieť len jej jasné, mierne pretiahnuté jadro. Aby bol výsledok vášho pozorovania čo najlepší, vyberte si na pozorovanie miesto s jasnou, tmavou oblohou a čo najmenším svetelným znečistením, nechajte svoje oči dostatočne dlho navyknúť na tmu, začnite pozorovať so zväčšeniami cca 100x a vydržte sa na ňu pozerať dlhšie, nevzdávajte sa po prvom niekoľkosekundovom pohľade do okuláru.