Praktické informácie (v angličtine) je ale možné nájsť napríklad aj na nasledujúcej stránke spoločnosti Lumicon, jedného z predajcov týchto filtrov: Lumicon Filters.
Po stručnom úvode nasleduje predstavenie jednotlivých druhov filtrov, informácie o ich výrobe alebo mechanickom prevedení. V ďalšej časti ale nájdete napríklad aj:
- Rozdelenie klasických farebných filtrov podľa jednotlivých Wratten čísiel, pri každom z nich je uvedený aj zoznam konkrétnych detailov, ktoré dokážu zvýrazniť pri pozorovaní planét.
- Obrátený zoznam - detaily, viditeľné na jednotlivých planétach a k nim zoznam zodpovedajúcich farebných filtrov.
- A na záver, podrobný zoznam najjasnejších hmlovín, spolu s kontrastným filtrom, ktorý by na ich pozorovanie mal byť najvhodnejší. Aj keď je tento zoznam potrebné brať trochu s rezervou (okrem iného aj preto, že pri množstve hmlovín je výsledok priameho pozorovania s UHC filtrom aj O-III veľmi podobný), vám dokáže poskytnúť dobrú predstavu o tom, ktorý filter je asi na vybraný objekt vhodné použiť (napríklad pri hmlovinách ako Konská hlava alebo Kalifornia sa uplatní inak len zriedkavo používaný H-β filter).
- refraktoroch;
- reflektoroch;
- katadioptrických teleskopoch;
- základných parametroch teleskopov;
- statíve a montáži teleskopov;
- okulároch;
- Barlow šošovkách;
- kontrastných filtroch a ich detailnejších parametroch;
- o základoch ich používania (napríklad, ako používať hľadáčik a ako ich nasmerovať na to správne miesto na oblohe);
- o nočnom videní;
- o termovízii.